środa, 5 marca 2014

EcoSpa: Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego pozyskiwany jest głównie z liści i małych gałązek. Zawiera ponad 90 związków o działaniu bakteriobójczym dlatego jest uznawany za olejek eteryczny o najsilniejszym działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym.



EcoSpa,
Olejek z drzewa herbacianego





Opis (pochodzi ze strony e-naturalne.pl):


W aromaterapii to jeden z najsilniejszych składników przeciwwirusowych i przeciwbakteryjnych. Ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Wskazany jest do stosowania przy trądziku, łojotoku, łupieżu. 
Usuwa brodawki.  Polecany do sporządzania preparatów oczyszczających skórę. Ogranicza powstawanie nowych wykwitów poprzez normalizację pracy gruczołów łojowych. Pomocny także na odleżyny i odmrożenia.  Olejek działa także przeciwbólowo, przeciwświądowo, ściągająco na pory skóry i ogólnie regenerująco. Polecany podobnie jak olejek eukaliptusowy do leczenia ran. Zapobiega zakażeniom i równocześnie przyśpiesza proces regeneracji.  Olejek ten jest używany również do produkcji bardzo drogich perfum. 


Olejek mieści się w szklanej buteleczce z kroplomierzem. Zakrętka wykonana z plastiku. Produkt jest wodnisty, ma bardzo intensywny zapach i nie jest lepki. Pojemność: 10 ml.




Olejek z drzewa herbacianego działa wszechstronnie, dzięki czemu ma bogate zastosowanie, ja sama używam go na różne sposoby i dolegliwości. Od dawna wiem, że ten produkt świetnie sprawdza się przy cerze problemowej dlatego początkowo właśnie w tym celu go zakupiłam. Obecnie zdarza mi się także dodawać go do mojej sauny parowej do twarzy, bądź jako środek do inhalacji.

Na początku wspomnę, że najlepszy olejek herbaciany to taki, który nie zawiera żadnych dodatków. Upewnijcie się przed zakupem, czy w składzie znajduje się 100% olejku!

Olejek z drzewa herbacianego jest dość silny dlatego nie zalecane jest aby stosować go w postaci nierozcieńczonej. Mi zdarzyła się kiedyś taka aplikacja i zaobserwowałam, że w miejscu nałożeniu produktu, skóra stała się podrażniona i czerwieniona (szybko jednak doszła do siebie). Jeżeli chodzi o aplikację na skórę twarzy, to mieszam go najczęściej z kwasem hialuronowym, bądź innym olejkiem tworzącym bazę dla stworzonego nazwijmy to - serum (można też mieszać z odrobiną czystej wody). Nakładam go jedynie punktowo na ewentualne zmiany trądzikowe. Olejek przyspiesza gojenie, działa bakteriobójczo, wspomaga leczenie trądziku, zmniejsza ryzyko rozwoju pryszczy. Można dodać go w niewielkiej ilości do glinek, bądź maseczek, osiągnięcie wtedy lepsze rezultaty.
Przy użyciu go we wspomnianej saunie parowej daje uczucie oczyszczenia i odświeżenia skóry. Ten produkt dobrze działa również przy przeziębieniach. Można używać go do zwalczania kataru i kaszlu (inhalacje), przy bólach gardła (płukanie roztworem olejek+woda). Nie używałam, ale wyczytałam, że również świetnie radzi sobie z opryszczką wargową (2-3 razy dziennie smarować bezpośrednio na skórę) czy łupieżem (należy dodać kilka kropel do szamponu). 
Stworzono wiele kosmetyków, w których składzie znajduje się The Tree Oil, znajdziemy go począwszy w mydłach w płynie, pastach do zębów, szamponach,, nawet w kosmetykach do ciała i twarzy.


Super łatwy przepis na skuteczny tonik dla cery trądzikowej:

- saszetka zielonej herbaty, rumianku bądź bratka
- 10 kropel olejku z drzewa herbacianego
- 30 ml przegotowanej wody


Zagotować 30 ml wody, następnie zaparzyć w niej saszetkę wybranego zioła lub zielonej herbaty (nie zalewamy wrzątkiem!) dodajemy olejek z drzewa herbacianego (wg uznania, na początek lepiej mniej, w każdej chwili można dodać dodatkowe krople). Całość przelewamy do niewielkiej buteleczki, najlepiej z atomizerem aby ułatwić sobie aplikację. Toniku używamy tak samo jak innych tego typu produktów drogeryjnych: przecieramy skórę przy użyciu wacika kosmetycznego. Gotowy produkt trzymamy w lodówce, max 5 dni.

Działanie:
otrzymany tonik wspomaga leczenie trądziku, leczy powstałe zmiany skórne, zmniejsza ilość nowych niespodzianek, działa odświeżająco i oczyszczająco. Sprawia, że skóra jest miękka i wygładzona. 
Uwaga: proporcje najlepiej dodać wg własnego uznania, jeśli preparat okaże się za silny, należy zredukować ilość olejku, jeśli zaś za słaby można jeszcze dodać 5-10 kropel. Wszystko zależy od Waszej skóry i jej preferencji. Dozwolone jest oczywiście dodanie innych ulubionych składników.





Dostępność: mój pochodzi z EcoSpa, ale znajdziecie tego typu olejek również w aptekach, sklepach zielarskich, internecie
Cena: bardzo różnorodna, w zależności od marki i sklepu, 10 ml to ok. 10 zł



Podsumowując, główne zastosowania:

- redukcja trądziku i pryszczy
- wspomaga leczenie opryszczki wargowej, grzybicy, łupieżu, stanów zapalnych dziąseł
- pomocny w przeziębieniach, do inhalacji i płukania gardła
- usuwa brodawki
- odświeża i oczyszcza skórę
- łagodzi ukąszenia owadów
- jako dodatek do kremów, balsamów, szamponów, toników itp.



* Pamiętajcie, że olejek z drzewa herbacianego najbezpieczniej jest rozcieńczyć z wodą, innym olejem bądź kwasem hialuronowym. Używamy go w niewielkiej ilości, jest intensywny i silnie działający, niewielka ilość kropel naprawdę wystarcza! Jeżeli chcecie zastosować go bezpośrednio na skórę to starajcie się to robić tylko i wyłącznie punktowo.






Stosujecie olejek z drzewa herbacianego?

14 komentarzy:

  1. Mam sztyft na wypryski z olejkiem z drzewa herbacianego i naprawdę świetnie sobie radzi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lubię produkty z dodatkiem olejku, jednak moim zdaniem najlepiej działa solo. :)

      Usuń
  2. ciekawy, może kiedyś sprawdzę jego działanie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja bardzo lubię olejek tamanu ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Używałam go kiedyś i byłam zadowolona, później miałam długą przerwę. Wczoraj trafił do mnie nowy egzemplarz. :)

      Usuń
  4. Niezastąpiony! Właśnie mi się skończył, muszę szybko kupić następną buteleczkę ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Lubię kosmetyki zawierające olejek z drzewa herbacianego ale samodzielnie jeszcze go nie stosowałam. Jak zaopatrzę się w kwas hialuronowy to kupię i ten olejek :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Stosuję olejek herbaciany punktowo nierozcieńczony, dobrze łagodzi stany zapalne.

    OdpowiedzUsuń
  7. Słyszałam o nim kiedyś same pozytywne opinie i zapomniałam o tym produkcie. Z chęcią przetestowałabym, bo brzmi bardzo kusząco :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Gdy kupiłam mój pierwszy czysty olejek z drzewa herbacianego używałam go punktowo na wypryski i byłam zachwycona jego działaniem. Potem jednak kupiłam również czysty produkt, ale z innego sklepu i niestety nie działał już tak dobrze, nie wiem, jaka była tego przyczyna.

    OdpowiedzUsuń
  9. O BARDZO CIEKAWE!
    życzę miłego wieczorku i oczywiście zapraszam do siebie :)

    www.nataliamajmonroe.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo by mi się przydał ten olejek. Muszę pomyśleć nad jego zakupem.

    OdpowiedzUsuń
  11. Jest rewelacyjny! To taki mały geniusz- pomocnik ;-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...